Akdağ Kayak Merkezi

Akdağ Kayak Merkezi

Samsun iline bağlı Ladik sınırları içerisinde yer alan ve Karadeniz’in en çok ziyaretçi çeken kayak merkezlerinden birisi olan Ladik Akdağ, 1800 metre uzunluğundaki Akdağ üzerinde kurulmuştur. Kış ayları boyunca karlar ile kaplı olmasına rağmen ılıman bir iklime sahip olan kayak merkezi, ziyaretçilerine konforlu bir kayak yapma imkanı sunmaktadır. Bölgede kayak ekipmanı ve kayak kıyafeti kiralanabilecek kayak odaları bulunmaktadır.

Kayak merkezinde 1500 metre uzunluğunda tek bir telesiyej bulunmakta ve ziyaretçiler bu mekanik lift sistemi sayesinde, pistin başlangıç noktasında dakikalar içerisinde tırmanabilmektedir.

Telesiyeje ek olarak modern bir teknoloji olan, yürüyen bant sistemi de mevcuttur. Hafta içi günlerde oldukça tenha olan kayak merkezi, muhteşem Ladik Gölü manzarasına sahiptir.

Skipass ücretleri tüm gün sınırsız kullanım için 30 – 40 TL’, yürüyen bant kullanmak isteyenlerin ise 15 – 20 TL ödemeleri yeterlidir. Samsun gezilecek yerler listesinde yer alması gereken bölgede, otel ve restoran hizmetleri mevcuttur. Kayak merkezlerinde çokça tercih edilen sucuk ekmek 18 – 20 TL, kahve ise 10 – 15 TL’den satışa sunulmaktadır.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.